Spotkania z alpakami oraz eventy

Zapraszamy na spotkania z naszymi Alpakami

Spotkanie z alpakami trwa godzinę, podczas którego opowiadamy o ich zwyczajach i charakterach. W trakcie spotkania każdy z uczestników będzie mógł pogłaskać i nakarmić marchewką czy zrobić zdjęcie (a nawet film). 

Aktualne godziny otwarcia naszej hodowli dla gości znajdziesz na naszej stronie www w zakładce kontakt. Wymagane jest uprzednie zarezerwowania poprzez Facebook lub telefonicznie.

Zajęcia dla szkół i przedszkoli

Szajówka to miejsce przyjazne dla dzieci, dlatego osobną ofertę dedykujemy dzieciom i młodzieży szkolnej. 

 

Podczas pobytu w naszej hodowli dzieci przebywają cały czas na świeżym powietrzu, bezpośrednio w towarzystwie alpak. Karmią je, głaszczą, robią sobie z nimi zdjęcia, budują relacje koleżeńskie. Biorą udział w zajęciach ruchowych i warsztatach z samodzielnego filcowania.

 

Oferujemy również obsługę grilla lub ogniska, które można zorganizować na terenie naszego gospodarstwa (jedzenie we własnym zakresie). Całość trwa około 3 godzin. Grupy mogą liczyć do 50 osób.

Ognisko & grill

Myślisz o niestandardowym spotkaniu ze znajomymi lub rodziną? Masz dość nudnych restauracji, hoteli i spotkań na działce? Czas pomyśleć o czymś niestandardowym!

Wybierz się na grill (lub ognisko) z alpakami. Do twojej dyspozycji mamy przygotowane palenisko lub grill – napoje i przekąski zabierasz ze sobą.

Spacer z alpakami

Spacer połączony ze spotkaniem trwa do 2 godzin. Zaczynamy od krótkiego instruktarzu jak trzymać uwiąz (smycz) i jak prowadzić alpakę. Następnie uczestnicy spotkania wyprowadzają alpakę z zagrody i udają się na trasę pieszej wycieczki.

Dziennie organizujemy maksymalnie dwa spacery. Wszystkie spacery umawiamy indywidualnie (telefonicznie).

Eventy zamknięte

Jeśli potrzebujesz mieć prywatność na naszym szajówkowym pastwisku i chcielibyście mieć wyłączność w kontakcie z naszymi alpakami – wybierzcie event zamknięty. Wówczas i Ty i Twoi goście (do 25 osób) możecie się cieszyć spokojem, naturą i widokiem naszych roześmianych alpak.

 

Możecie skorzystać z własnego cateringu, muzyki, a nawet oświetlenia. Przez kilka godzin Szajówka jest Wasza

BARZKOWICE

2018

PZHA

2019

ZŁOTE ORŁY TURYSTYKI

2020

BOGUCHWAŁA

2019, 2020, 2021