Nasza alpaczana rodzinka

Nasza rodzinka – jak każda inna alpaczana rodzinka na świecie – składa się z samca dominującego, kilku samic oraz potomstwa.

Augusto

Samiec dominujący. Urodzony w Niemczech 10.07.2012. Zdobywca pierwszych miejsc w konkursach na najlepsza wełnę w Niemczech i Szwajcarii. Jest głową całej alpaczanej rodziny w Szajówce. Jest ojcem Zuzy, Ariela, Teodora i Antoniny. Przyjechał do nas z niemieckiej hodowli WIT, a w jego żyłach płynie peruwiańska krew. Jak to facet – lubi spędzać swoje urlopy na poznawaniu nowych alpaczych pań.

Maniek

Maniek jest najbardziej zakręconą alpaką w naszym stadzie. Jak tylko zobaczy kamerę lub obiektyw aparatu – natychmiast zaczyna ustawać się z dobrego profilu, aby jak najkorzystniej wypaść. Maniek to także złodziejaszek – skrada serca dzieci i dorosłych. Ma coś z kozy – lubuje się w miotłach 🙂

Misiek

Gdzie Maniek, tam i Misiek. I choć nie są braćmi, to darzą siebie niebywałą przyjaźnią. Misiek często ubezpiecza Mańka: wszystko po to, aby Maniek wychodził na przystojniejszego 🙂

Ariel

Jest pierwszą alpaką urodzoną w naszej hodowli. Od najmłodszych lat starał się zasługiwać na swoje imię. Szukał sposobności do tego, aby zakamuflować w otoczeniu (kałuże, piasek, popiół z ogniska). Futerko odziedziczył po swoim pradziadku Peruwian Bueno (G173). Uwielbia oprowadzać turystów po okolicy.

Teodor

Urodzony 16.05.2019 podczas nieobecności swoich opiekunów, przywitany na tym świecie po bratersku (szturchańcem) przez Ariela. Otrzymał swoje imię z wielką pompą w obecności telewizyjnych kamer, dziennikarzy i gości. Jak wszyscy mali chłopcy – idzie pod prąd i próbuje zademonstrować swoje własne zdanie. W linii męskiej odziedziczył geny po Augusto – stara się naśladować ojca 🙂

Czarna

Szajówkowa sygnalistka, alpaczana Naomi Campbell. Gdy tylko zbliża się niebezpieczeństwo – natychmiast ostrzega całe stado. Wydaje dźwięki jak “wkurzony osioł” albo stare drzwi od stodoły. Ulubienica opiekuna Marka.

Ala

Nieśmiała, stojąca prawie zawsze z boku chilijska alpaczka. Ale nadrabia urodą swoich dzieci. Kocha kwiaty (jeść), uwielbia wiatr (we włosach). Jest typowym przedstawicielem alpamarzycieli.

Mela

Przedstawicielka podkarpackiego białego stada, która zmieniła swoje wychuchane mieszkanko na sielską Szajówkę. Jeśli tylko wyczuję marchewkę i zobaczy czerwone wiaderko, natychmiast cudownie się teleportuje, by jako pierwsza zakosztować smakołyków.

Zuza

Długie nogi, piękna grzywa, przenikliwe spojrzenie zza zasłony rzęs, córka króla Augusto – więc królewna. Jak mało która alpaka – zna swoją wartość. Urodziła się 28 marca 2018 roku.

Brigide

Warszawianka z urodzenia (22.03.2018), córka San Gold-a. Chrześnica Filipa Hajzera – i coś w tym jednak jest, bo strasznie lubi kamery i aparaty fotograficzne. Swój czarny nosek uwielbia wtykać w nie swoje sprawy (pewnie tropi afery).

Hesia

Przecudowne, miłe i wrażliwe stworzenie urodzone 22.06.2019 roku w Szajówce. Może to Was nie zaskoczy, ale uwielbiają ją wszystkie dzieci, które odwiedzają naszą Szajówkę. Po swojej mamie Meli odziedziczyła niepohamowany apetyt i bezpośredniość w kontaktach z ludźmi.

Antonina

(dla przyjaciół Tosia)
Najmłodsze dziecko naszej rodziny, urodzone 13 (piątek) podczas pełni księżyca. Znaki na niebie (i ziemi) wskazują na świetlaną przyszłość, którą dzięki butelce z mlekiem i i co-trzygodzinnym karmieniem (w nocy też!) zapewniają jej opiekunowie. Ciekawe co z niej wyrośnie, bo kolarskie wdzianko które nosi, sugeruję rowerzystkę.

Samiha (Samija)

Pochodzi z rodziny czarnych alpak. Dziadków ma z Australii i Peru. Przyjechała do nas z renomowanej niemieckiej hodowli, więc zna dobrze język niemiecki, a co oznacza, że świetnie dogaduje się z Agusto, który także urodził się w kraju za Odrą. Jej ostatni chłopak pochodzi z Kanady. Ma rewelacyjne parametry, więc cała nasza ferajna spodziewa się pięknego czarnego dzidziusia (Dzidziuś już jest z nami. Ma na imię Mefisto).

szajowka_mefisto

Mefisto

Choć mały Mefisto ma przenikliwe i głębokie spojrzenie, to wiemy już, że potrafi czarować (oczarować - miało być). Wkrótce będziemy mogli napisać coś o nim więcej, bo ma dopiero kilka tygodni.

szajowka_fiora

Fiora

Fiorę dopiero poznajemy. Ale charakter ma po rodzicach, więc nie będzie ona ani księgową, ani lekarzem 🙂

Tiga

Od 5 lat z nami. Uwielbia polować na wszystko. Choć wygląda na milusią, to nie lubi głaskania i przytulania. Opiekunowie twierdzą, że ma w sobie domieszkę krwi Żbika. Uwielbia ludzkie jedzenie i żywe myszy. Nie znosi wysokoprzetworzonego jedzenia dla kotów. Fanka białego i żółtego sera (czyżby pochodziła z Paryża?).

Gucio

Pers + majkun + dachowiec pospolity – cały Gucio. Jednak jego zachowanie wskazuje na leniwca. Hałaśliwy, bezczelny, zajmujący dużo miejsca na kanapach i ławkach kot. Jest typowym kocim nastolatkiem: warczy na Tigę, bezustannie pacyfikuje Feliksa i ma własne zdanie.